North Marion High

4.0 and Above Honor Roll

Ninth grade: Camden Balwanz, Aubrey Barrett, Lane Blake, Allison Bleigh, Aiden Bolyard, Katelyn Brooks, Elizabeth Carman, Gabrielle Conaway, Jordan Cox, Addison Cunningham, Megan Darrah, Richard Eddy III, Isaiah Edwards, Gage Efaw, Liam Elliott, Samuel Findo, Brianna Fleming, Charles Frank, Emma Freels, Landon Frey, Emilee Frost, Joshua George, Levi Glover, Graham Hayes, Joseph Hess, Taylor Hess, Stephen Higgins, Aaron Hoffman, Katlyn Hoy, Autumn Lynch, Isabella Marietta, Makayden Martin, Brandon Matheny, Eden McDonald, Meghan McGinty, Hannah McIntire, Nathan Miller, Casey Minor, Kayla Moore, Reese Morris, Christopher Nichols, Samailet Padilla, Gabrielle Pavich, Olivia Payne, Lillian Price, Ripley Rhoades, Gracie Russell, Hailey Shackleford, Justice Sims, Katherine Smith

Tenth grade: Landon Adams, Kassidy Bookout, Austin Brookover, Katelyn Carper, Cody Clevenger, Jordan Cogar, Dezeray Collins, Devin Copen, Sophia Cottrell, Tyler Curry, Addie Elliott, Delaney Fleming, Joselyn Fluharty, Mackenzie Fluharty, Brooklyn Harker, Mikayla Harris, Connor Hayes, River Heater, Trinity Hine, Elijah Ice, Parker Kincell, Grant Kyle, Cole Malnick, Brooklynn Markley, Sarah McGlone, Reagan McLain, Nicholas Moore, Maxon Morgan, Kianna Newbrough, Isabella Nicholson, Rory Parker, Anisa Pavich, Malakhi Price, Lanie Richards, Spencer Scoles, Mikaylie Shearer, Neiko Shipley, Emily Simmons, Owen Sisler, Abigail Smith, Thomas Spears, Eva Tennant, Madison Thompson, Olivia Toland, Katlyn VanGilder, Shane Williams, Gage Willis, Kelsei Wolfe

Eleventh grade: Kaden Ball, Olivia Bombard, Chloe Booth, Isabella Brescoach, Aunavyn Brumage, Tristen Butcher, Abigail Carpenter, Katlyn Carson, Dylan Composky, Rayanah Cottrell, Wyatt Currey, David Darrah, Madison Deavers, Noah Dennison, Essance Evans, Malachi Funkhouser, Meghan George, Shyla Gooden, Broderick Hall, Abbie Haught, Dustin Hayes, Adriana Heater, Kiera Heflin, Brody Hess, Shelbie Hillberry, Kaden Hovatter, Brady Imboden, Russell Knisley, Quint Latocha, Amelia McGinty, Sidney Megna, Melanie Morrison, Logan Musgrave, Alexander O’Neil, Tristen Orme, Daniel Pancake III, Dominic Philbrick, Logan Pierce, Shane Reall, Shelby Reel, Autumn Reutter, Damian Riggs, Dylan Runner, Hannah Shackleford, Paige Snider, Anita Snyder, Gage Stevenski, Delanie Talkington, Raquel Taylor, Carly Tustin, Joshua Veltri, Skilea Vincent, Jessie Wade, Richard Walls, Sierra Weaver, McKenzy Whinnie, Zoe Willis, Ashley Winans, Annadon Womack

Twelfth grade: Logan Barber, Lea Barker, Cherell Bates, Devin Besedich, Shelby Beveridge, Kiley Brown, Sebastien Burgess, Donald Carpenter III, Michael Cochran, Garrett Conaway, Cassidy Curry, Karlie Denham, Jaden Dent, Adriauna Dray, Benjamin Duncan, Cheyenne Eagle, Emma Edgell, Jace Elliott, Isabella Fetty, Michaela Ford, Setareh Gump, Santania Hashman, Chloe Higgins, Cassie Holbert, Amber Hurst, Taylor Kerere, Khya Kolb, Hunter Kuhn, Makayla Lenhart, Andrew Lyle, Melody Maddow, Colten Martin, Amber McKinney, Emmalee Merrill, Natalie Miller, Ella Morris, Hunter Morris, Gage Owens, Madison Pethtel, Maggie Poling, Cassie Porter, Kandi Price, Matthew Pruitte, Chaysee Putnam, Lane Raber, Grant Ramsey, Makayla Reckart, Bryce Rhoades, Shane Richards, Jace Rinehart, Makenna Rogers, Jasmin Scritchfield, Montana Scritchfield, Breanna Shelosky, Brooke Showalter, Kiley Shriver, Sarah Shumate, Jake Sickle, George Stahl, Lindsey Taylor, Broc Tennant, Jacob Terlosky, Megan Tiano, Bailey Titus, Hadessah VanGilder, Edith Watson, Mickayla Weaver, Caitlyn Welch, Elias Wyckoff

3.0-3.99 Honor Roll

Ninth grade: Ellijah Armour, John Bittinger, Xander Brand, Hailey Burdock, Kaden Carson, Andrew Catsonis, Ethan Clark, Tanner Coleman, Zackare Cowart, Addison Cowger, Kyan Cummons, Luke Daft, Autumn Damico, Kigh Dobbins, Landon Freeman, Caroline Furbee, Abigail Getz, Emily Gooden, Megan Greenly, Leilah Hamilton, Trevier Handley, Denver Hudson, Annabelle Kittle, Meya Kotsko, Lucas Lapeer, Cheyenne Lapointe, Madison Lenhart, Cole Liggett, Lindzee Liggett, Jacie Long, Braedyn Lowther, Addyson Martin, Aiden Martin, Maria McCoy, Lauren McGinty, Brier Menas, David Menendez, Zada Mitchell, Caden Morris, Morgan Myers, Emma Ott, Logan Payton, Sawyer Perkins, Amanda Richard, Kylie Riggs, Harley Robinson, Antonio Rogers, Brant Sokolosky, Isabella Stanley, Nancy Summers, Emily Talkington, Devin Thompson, Captain Weekly

Tenth grade: Gavin Arnold, Gaige Batson, Connor Besedich, Landon Boone, Trenton Brooks, Kaitlyn Cowger, Hunter Curry, Rylee Delovich, Alexis Dimartino, Blaine Duckworth, Ashton Dunigan, Alison Elliott, Margaret Erdie, McKenna Fleece, Adrianna Floyd, Nathan Gorman, Kaitlyn Gray, Andrew Greathouse, Braxton Hayes, Haylee Hayes, Damion Henderson, Silas Hine, Justin Holt, Sarah Hunter, Myranda Irons, Cullen Kerere, Alyssa Kincaid, Owen Kittle, Damon Kyer, Jacob Lancaster, Hunter Lantz, Jamie Laxton, William LeMasters, Gavan Lemley, Kelsie Martin, Dylan Matusky, Dusty Mauldin, McKenzie McIntosh, Chad Michael, Brandon Morris, Emilee Myers, Hope Pisino, Allyson Postlethwait, Lillyth Riggs, Bella Ross, Harley Sickles, Justin Sims, Emily Snider, Madelyn Starling, Abigale Stout, Jackson Streyle, Logan Tennant, Miranda Whetsell, Alexia Whitmore, Ashlyn Wildman, Brenna Wilfong

Eleventh grade: Ethan Andrella, Sunni Bartlett, Kennedy Beaty, Aaliyah Craig, Hailey George, Brooklyn Gore, William Greenly, Carter Hamilton, Darian Hamilton, David Handley Jr., Madison Hayes, Hunter Heater, Brenna Hinerman, Latterian Horton, Maniya Hunt, Grant Hutson, Damarian Jones, Gracie Jones, Madison Kincell, Emilio Luketic, Abigail Masters, Audrie Menas, Tariq Miller, Josephine Moore, Sarah Moscufo, Emalee Nicholas, Colton Nuzum, Allison Orloff, Ella Price, Emma Raymond, Chase Robinson, Cooper Sayers, Jaylen Schell, Elijah Simons, Bella Smith, Cheyenne Stewart, Michael Tarley, Kaden Tennant, Nikolas Tobin, Grace Toothman, Kasey White, Tresalyn Wolfe, Cody Woody, Dylan Wyckoff, Michael Yarber Jr., Paige Zemonick

Twelfth grade: Wesley Allan, Alyssa Batson, Zane Bland, Jared Bloyer, Alexis Boyce, Praise Chukwudozie, Chance Coleman, Gage Cooper, Neal Dalton, Jensen Desellems, Katlyn Dowell, Chase Duckworth, Reed Elliott, Martin Gabor-Sloan, Summer Greathouse, Michael Harris, Dallas Heflin, Jakob Hunt, Karson Janes, Elischa Lasure, Autumn LLaneza, Matthew Martin, Kaitlyn Mauldin, Mia McCuan, Landon McGee, Chloe Mezzanotte, Justin Michael, Kayla Miller, Caeleb Morris, Aubrey Payton, Trenton Potter, Jarrett Reed, Destiney Ricketts, Sarah Roscoe, Savannah Royce, Alexandria Shaver, Taylor Sigley, Haley Stahl, Savannah Stewart, Samuel Stiles, Kayla Thorogood, Keegan Toothman, Brock Troy, Americus Ueltschy, Emilee Wade, Tori Wolfe, Dasjia Yoho

Barrackville Middle School

4.0 Honor Roll

Fifth Grade: Serea Fulayter, Kinlee Hess, Paisley Matheny, Marissa Sole, Olivia Whitescarver.

Sixth Grade: Colton Campbell, Angelina Hammond, Kiley Jordan, Jacob Kucish, Landin Morris, Sara Noechel, Kinsley Raikes, Eli Ramsey, Lily Stark, Colby VanGilder.

Seventh Grade: Alexionna Brooks, Lyliana Dotson, Kaylin Efaw, Caleb Luzadder, Kiley Maple, Gabe Mileto, Sullivan Shew, Matthew Snoderly.

Eighth Grade: Timothy Fleming, Christian Floyd, Shelby Hamilton, Annaleese Hays, David Heston, Andrew O’Neil.

3.0 – 3.9 Honor Roll

Fifth Grade: Brooklyn Anderson, Mason Basnett, Mason Bowers, Keaton Brooks, Aubrey Efaw, Emma Kelley, Braiden Kennedy, Kaylen Martin, Patrick Moore, Mason Parrish, Olivia Raschella, Deacon Richardson, Jayden Rockwell, Katelynn Straight, Allison Sypolt, Tyler Webb, Ethan Wine.

Sixth Grade: Isabella Ayersman, Connor Balwanz, Sophia Burnside, Jakob Elliott, Hayden Forman, Blaike Hepner, Daniel Heston, Brogan Hunt, Keller Lapeer, Madison McCartney, Alyvia Prickett.

Seventh Grade: Aliyah Deane, Arlando Florian, Samuel Flower, Jayden Flowers, Peyton Francis, Silas Frye, Abbey Hoffert, Emily Kincaid, Maggie Maxwell, Jayde Peacock, Colton Stanley, Ava Starsick, Collin Verbosky.

Eighth Grade: Laynee Abbott, Brady Anderson, Shiloh Carr, Landon Cowger, Lucas Johnson, Brock Martin, Logan McCartney, Luke Mullenax, Spencer Parrish, Grant Tennant, Taylor Wine.

Mannington Middle School

4.0 and Above Honor Roll

Fifth grade: Evan Fowler, Trenton Hobson, Trevor Hobson, Brooklyn Talkington

Sixth grade: Mallori Boore, Madison Bucher, Blake Edgell, Gavin Floyd, Nicholas Given, Oliver Lantz, Joellen Yeager

Seventh grade: April Fitzwater, Addisyn Hearn, Brooklyn Jackson, Addison Martin, Hunter Rogers, Rayden Satterfield, Carter Sellers, Jared Terlosky

Eighth grade: Mya Besedich, Trent Donnell, Nicole Efaw, Adah Fancher, Cooper Hancock, Keirrabelle Harbert, Mitchel Poling, Brooke Toothman

3.0-3.99 Honor Roll

Fifth grade: Joseph Baker, Lainie Beveridge, Greenlee Bolyard, Kolson Brown, Dexter Carpenter, Olivia Claypool, Gavin Clayton, Marshall Corwin, Aaliyah Evans, Arden Fridley, Chloe Glover, Chloe Gregory, Sienna Hixenbaugh, Keiona Jackson, Eli Jarvis, Riley May, Ethan Mayo, Evan Miller, Ryan Morrison, Kamrynn Ridenour, Alexander Rosado, James Terlosky, Emillia Varner, Wyatt White

Sixth grade: Carly Blankenship, Kylii Canfield, Caleb Claypool, Atiley Efaw, Lexus Efaw, Khloe Freeman, Zachary Gump, Haleigh Hammond, Levi Hendershot, Jacob Hicks, Worthy Jenkins, Brody Knight, Conner Lasure-Higginbotham, Dakota Myers, Riley Parker, Emily Riggs, Oceanna Rinehart, Tyler Rinehart, Isabella Shaver, Keishaun Stiltner, James Cooper Williams, Aliza Wilson

Seventh grade: Aidan Cool, Adam Elliott, Jude Elliott, Logan Gump, Kile Hall, Brianna Haught, Joshua Holden, Claire Huffman, Summra Kernan, Erica O’dell, William Pancake, Aden Starling, Isabella Talkington, Carly Trowbridge, Logan Wycoff

Eighth grade: Samantha Carpenter, Kathryn Carson, Abigail Evans, Denise Felix, George Fridley, Malachi Haught, Natalie Hibbs, Matthew Hill, Madeline Mayo, Riley Miller, Dakota Mundell, Alyssa Ricketts, Maci Singleton, Hunter Upton, Zoey Vanderhoff, Kinsey White, Natalie Wills

Monongah Middle School

4.0 and Above Honor Roll

Fifth grade: Casslyn Cummins, Emmalyn Cunningham, Kenadie Duckworth, Landon Eddy, Austin Getz, Abigail Gillespie, Troy Goblinger, Emilee Harris, Tristan King, Alexis Long, Addison Megna, Suri Mitchell, Alexander Sabo, Zoey Smith, Harley Swiger, Rayne White, Noah Wyckoff.

Sixth grade: Chloe Aloe, Jaelynn Bavely, Abigail Brand, Lillian Cunningham, Jay Degnegaard Jr., Ava Hamrick, Ella Harney, Bristal Ketterman, Mason Lister, Aiden Marks, Isabella Nehls, Lily Pudder, Gabriella Raines, Cameron Richter, Howard Soward III, Larissa Weekley.

Seventh grade: Reagan Ash, Ayden Ashley, Benedicta Broscious, Brady Carpenter, Audrey Eakin, Elias Fisher, Kara Garrison, Leeland Greaser, Aiden Haney, Zaiden Shuttlesworth, Isabella Slagle, Laken Stephenson, Mary Thompson, Mykel White, Cody Wyckoff.

Eighth grade: Alexis Delovich, Jacob Eddy, Kaylyn Holley, Jayden Hunter, Ethan Imboden, McKenna Johnson, Chalie Long, Addison McCormick, Christopher Menefee II, Amelia Morgan, Trevor Mullett, Meredith O’Dell, Ava Preolitti, Cheyenne Weaver, Kayleigh Zemerick.

3.0-3.99 Honor Roll

Fifth grade: Easton Anderson, Kinlei Armstrong, Hayden Bolton, Tristan Bolton, Bailey Bowman, Hunter Cottrell, Hannalore Devine, Caleb Fleming, Payge Freeland, Zoey Glass, Ashton Goff, August Gonzalez, Aaden Greaser, Aaron Hall, Allison Hall, Lucas Hemmerly, Blake Huggins, Jasmine Hutzel, Jayden Kincaid, Bella Legg, Keturah Little, Benjamin Martin, Dahkara Martin, Nicholas Martin, Sophia Mays, Mayson Morrison Bryce Nehls, Marches Parker, Joshua Polis, Zoey Shuck, Elijah Sigley, Abby Vangilder.

Sixth grade: Brody Anderson, Dakota Baker, Brenalin Carpenter, Kenneth Cokeley, Allison Collins, Cadin Deane, Ethan Delloma, Devin Fazalare, Spencer Garrett, Logan Gooden, Alexiss Gum, Daylan Hill, Amiliah Kyer, Chasitie Lopez, Julia Martin, Chloe O’Dell, Sarah Phillips, Aveonia Powers, Hunter Richards, Lucas Runner, Gracie Scales, Wesly Scott, Jocelyn Stanley, Reese Stewart, Blayke Vandergrift, Gabrielle Wright.

Seventh grade: Alexander Bartolovich, Alyvia Brooks, Landon Carnes, Nicklaus Craig, Jacob Freels, Bobby Jones, Katelyn Lemley, Ivory Long, Trenton Long, Kaden Martin, Cole Morris, Zoe Olson, Braden Paul.

Eighth grade: Maddisyn Fazalare, Ember Funkhouser, Madison Garrett, Taylor Hayes, Cayson Hinerman, Lexi Hulderman, Dawson Kirby, Sophia Larry, Aidan McKee, Kolson Micciche, Adam Miller, Dakota Parker, Makenna Price, Isabella Richards, Clayton Stanley, Tyler Veltri, Brittney Warnick, Courtney Warnick, Jeremy White II, Noah Yanero.

Trending Video

Recommended for you